0 0
Lakër e re e mbushur

Lakër e re e mbushur

Cuisine:

  Një pjatë që do t’iu kënaq jashtëzakonisht shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 511 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrës largojani bishtin dhe pjesën e brendshme.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në vaj, fërgoni preshin e prerë, më pas shtoni karrotën dhe perimet e përzgjedhura sipas dëshirës. Kaurdisini mirë të gjitha derisa të zbuten.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni pataten e prerë, hudhrat dhe magdanoz.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe një lugë ajvar, mëlmesa përfshirë kripën e piperin dhe përziejini mirë të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Me këtë masë mbusheni lakrën e përgatitur e mbylleni me pjesën e larguar më parë të bishtit.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mbulojeni me ujë e lëreni të ziejë për afro 30 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Në pak vaj skuqeni miellin, shtoni piperin e kuq e purenë e domates. Këtë përzierje hidheni mbi lakër. Shtoni edhe pak kripë sipas nevojës dhe disa gjethe magdanozi.

  Step 8
  Mark as Complete

  Lakra e përgatitur kështu zihet edhe për 2-3 minuta të tjerë e më pas është gati.

  Step 9
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pulë me lulelakër
  next
  Tortë Havana
  • 511 Views
  • 50 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë me lulelakër
  next
  Tortë Havana