0 0
Lakër të gatuar kështu nuk keni ngrënë ndonjëherë

Lakër të gatuar kështu nuk keni ngrënë ndonjëherë

Ingredients

Adjust Servings:
1 lakër e freskët * e vogël
3 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle mustardë
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle salcë soja
1 lugë gjelle uthull balsamike
Cuisine:

  Një pjatë interesante me lakër të njomë në furrë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 437 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrën priteni me kujdes në rrathë me trashësi 1 cm. Secilën pjesë lyejeni me vaj ulliri, kriposeni e piperoseni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Rrathët e lakrave të përgatitur kështu, vendosini në tavën e mbuluar me letër pjekjeje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Tavën vendoseni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15 minuta. Pastaj, me kujdes rrotullojini në anën tjetër.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lyejini lehtë me vaj ulliri, kriposini e piperosini.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kthejini në furrë edhe për 15 minuta të tjera.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pas pjekjes lyejni me salcën e përgatitur nga bashkimi i mustardës, sojës dhe uthullës balsamike.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbejini.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Ushqimet që s’duhet të mungojnë në frigoriferin tuaj
  next
  Bukë në tenxhere
  • 437 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 lakër e freskët * e vogël
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  2 lugë gjelle mustardë
  1 lugë gjelle mjaltë
  1 lugë gjelle salcë soja
  1 lugë gjelle uthull balsamike

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ushqimet që s’duhet të mungojnë në frigoriferin tuaj
  next
  Bukë në tenxhere