0 0
Lazanje

Lazanje

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
600 gr petë për lazanje
Për mbushjen:
400 gr mish i bluar
1 lugë gjalpë
1 qepë
1 lugë e vogël salcë soja
1.5 lugë e vogël trumëz
Pjesa e sipërme:
4 domate të prera në flegra
borzilok
djath i troshitur
300 ml salcë béchamel
Kuzhina:

  Lazanjet përgatiten shumë më lehtë sesa që keni menduar.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 299 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin fërgojeni bashkë me qepën e grirë imët. Shtoni salcën soja, trumzën dhe gjalpën.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në tavë, renditni një rend petësh për lazanja, pastaj mishin dhe të gjitha mbulojini më 1/3 salcë béchamel.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj renditeni edhe një rend me peta dhe përsëriteni veprimin e njëjtë si me shtresën e parë, vetëm se kësaj here përpara vendosjes së petëve të fundit, rendisni domatet e prera në flegra.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund hidhni djathin e grirë ne rende dhe borzilokun.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 200 gradë.
  Lazanjen e përgatitur piqeni për rreth 25 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Servojeni me sallatë.

  i mëparshmi
  Role e veçantë
  i ardhshmi
  Nachos
  • 1 299 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  600 gr petë për lazanje
  Për mbushjen:
  400 gr mish i bluar
  1 lugë gjalpë
  1 qepë
  1 lugë e vogël salcë soja
  1.5 lugë e vogël trumëz
  Pjesa e sipërme:
  4 domate të prera në flegra
  borzilok
  djath i troshitur
  300 ml salcë béchamel

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Role e veçantë
  i ardhshmi
  Nachos