0 0
Lemon Smoothie

Lemon Smoothie

Ingredients

250 gr jogurt
250 ml kube akulli
2 lugë gjelle lëng limoni
lëvorja e një limoni e grirë në rende
2 lugë gjelle mjaltë
1 lugë e vogël sheqer vanilje
1 lugë gjelle xhenxhefil i freskët i bluar
¼ e lugës së vogël kurkuma
1/2 banane
Cuisine:

  E kush do ta refuzonte një dozë me vitaminë C, aq të domosdoshme në këtë përiudhë viti? Ndajmë me ju recetën për një smoothie freskues me shije limoni.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 455 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit vendosen në blender dhe bluhen derisa të fitojmë një masë homogjene.
  Shërbehet menjëherë.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Çokollatë e nxehtë me shije kafeje
  next
  Tortë e kripur
  • 455 Views
  • 5 min
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  250 gr jogurt
  250 ml kube akulli
  2 lugë gjelle lëng limoni
  lëvorja e një limoni e grirë në rende
  2 lugë gjelle mjaltë
  1 lugë e vogël sheqer vanilje
  1 lugë gjelle xhenxhefil i freskët i bluar
  ¼ e lugës së vogël kurkuma
  1/2 banane

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Çokollatë e nxehtë me shije kafeje
  next
  Tortë e kripur