0 0
Lëng për përmirësimin e gjithë organizmit

Lëng për përmirësimin e gjithë organizmit

Kuzhina:

  Udhëzimet

  Shpërndaje

  Bëhet fjalë për lëngun e përbërë nga karrotat dhe rrepat e kuqe. E dimë që mund t’iu vie mundim vetëm nga mendimi i kombinimit të këtyre dy përbërësve, por kur të mësoni të mirat që sjellë, besojmë do të injoroni shijen e tij. Duhet theksuar që ky lëng tashmë me dekada të tëra u rekomandohet personave që bëjnë kimioterapi, ndërkohë që efektet e tij janë fantastike.

  1 kg rrepa të kuqe

  1 limon

  ½ kg karrota

  3 portokaj

  3 molla

  1 kg mjaltë

   

  Të gjithë përbërësit thjeshtë pastrojini dhe hidhini në blender.

  Do të fitoni një lëng me ngjyrë të kuqe të mbyllët, të cilin më pas duhet ta zbrazni në shishe ose kavanozë qelqi (është mirë që të evitohen kavanozët ose shishet e plastikës).

  Lëngu i fituar ruhet në frigorifer.

  Efektet e tij më të mira do t’i shijoni nëse këtë lëng e konsumoni si gjënë e parë në mëngjes.

  Nëse arrini të pini lëngun cdo ditë, atëherë efektet e para do t’i ndieni në dhjetëditëshin e parë.

   

  Mënyra e përdorimit:

  Gjysmë gote lëng cdo mëngjes (para ushqimi).

  (Visited 1 640 times, 1 visits today)
  i mëparshmi
  Tortë me spinaq e dredhëza
  i ardhshmi
  Sallatë me vezë
  • 1 640 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë me spinaq e dredhëza
  i ardhshmi
  Sallatë me vezë