0 0
Lëng shege

Lëng shege

Përbërësit

1 1/2 kg fara shege
500 gr sheqer kafe
1 lëng limoni
Kuzhina:

  Shega është një frut shumë i shëndetshëm. Por nëse jeni nga personat që përtoni t’ia nxirrni farat, atëherë ky lëng është zgjidhja ideale për ju.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 449 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Farat e shegës vendosini në një tenxhere, shtojuni sheqerin dhe lëngun e një limoni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Tenxherenë mbulojeni me kapak dhe lëreni në frigorifer gjatë natës.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj, masën shtypeni mirë e më pas kullojeni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shurupin e përfituar ruajeni në frigorifer dhe para përdorimit, sipas dëshirës tëhollojeni me pak ujë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëngu mund të qëndrojë në frigorifer deri në një muaj.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kube çokollate
  i ardhshmi
  Patate të pjekura në furrë
  • 449 Pamje
  • 24 hr
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 1/2 kg fara shege
  500 gr sheqer kafe
  1 lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kube çokollate
  i ardhshmi
  Patate të pjekura në furrë