0 0
Limonatë xhenxhefili

Limonatë xhenxhefili

Ingredients

Adjust Servings:
150 gr sheqer
1 l ujë
4-5 thela xhenxhefil i freskët
1 gotë lëng limoni
thela limoni
Cuisine:

  Kjo pije është një zgjidhje e përsosur për t’u freskuar në Ramazan.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 448 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Sheqerin e ujin bëjini bashkë e përziejini derisa të shkrihet sheqeri. Shtoni xhenxhefilin dhe ziejini të gjitha bashkë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pasi të ketë marrë valë, vazhdojeni zierjen edhe për disa minuta duke e përzier herë pas here.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojani lëngun e limonit dhe lëreni të ftohet për 15 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas largojini thelat e xhenxhefilit dhe pijen lëreni të ftohet për të paktën një orë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para servimit, zbukurojeni me thela limoni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me patëllxhanë
  next
  Supë kremoze me perime
  • 448 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  150 gr sheqer
  1 l ujë
  4-5 thela xhenxhefil i freskët
  1 gotë lëng limoni
  thela limoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me patëllxhanë
  next
  Supë kremoze me perime