0 0
Makarona me djathë e domate

Makarona me djathë e domate

Ingredients

Adjust Servings:
350 gr makarona
200 gr troshka buke/galetë
2 thelpinj hudhre
800 gr domate
1 filxhan borzilok
1 filxhan djath parmezan
400 gr djath mozzarella
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një kombinim i shijshëm i domates e djathit me makarona të skuqura në mënyrë të përsosur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 731 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim e kullojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Domatet bashkë me hudhrën bluajini në blender.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni 2/3 e parmezanit dhe të gjitha këto bashkojini me makaronat e ziera.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni gjysmë gote ujë, në të cilin janë zier makaronat dhe zbrazini të gjitha në tavën adekuate.

  Step 5
  Mark as Complete

  Spërkatini me mozzarella dhe troshka buke e në fund edhe me vaj ulliri.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Akullore në kushte shtëpie
  next
  Ëmbëlsirë pa pjekje
  • 731 Views
  • 50 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  350 gr makarona
  200 gr troshka buke/galetë
  2 thelpinj hudhre
  800 gr domate
  1 filxhan borzilok
  1 filxhan djath parmezan
  400 gr djath mozzarella
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Akullore në kushte shtëpie
  next
  Ëmbëlsirë pa pjekje