0 0
Makarona me domate në furrë

Makarona me domate në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr makarona
400 gr djathë ricotta
parmezan
500 ml qumësht
3 thelpinj hudhre
2 domate
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Përgatitja e kësaj darke të lehtë vere, do të zgjas vetëm disa minuta!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 901 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Makaronat ziejini sipas udhëzimit në paketim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë, ndërsa tavën lyejeni me yndyrë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Bashkojeni djathin ricotta, qumështin, parmezanin, hudhrën, kripën e piperin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Makaronat kullojini, bëjini bashkë me domaten e prerë dhe përzierjen me djathë ricotta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë masë vendoseni në tavën e përgatitur, mbulojeni me folie alumini dhe piqeni për gjysmë ore.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipas nevojës, pas 30 minutash, përziejeni e shtoni mëlmesa.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Cilat ushqime nuk duhen ngrënë kur ke stomakun bosh?
  next
  Supë verore me domate
  • 901 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr makarona
  400 gr djathë ricotta
  parmezan
  500 ml qumësht
  3 thelpinj hudhre
  2 domate
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Cilat ushqime nuk duhen ngrënë kur ke stomakun bosh?
  next
  Supë verore me domate