0 0
Makarona me kërpudha e brokoli

Makarona me kërpudha e brokoli

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
400 gr makarona
200 gr brokoli
200 gr kërpudha shampinjon
1 lugë gjelle gjalpë
2 lugë gjelle djath parmezan
1 thelpinj hudhre
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Makaronat e përgatitura kështu, janë pjata e duhur për një darkë pranverore.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 642 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një tigan fërgoni hudhrën e grirë imët bashkë me kërpudhat e prera në flegra të holla.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Brokolin pastrojeni dhe kalojeni shkurtimisht në ujë të vluar, kullojeni e shtojeni tek ena me kërpudha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Tek perimet shtoni pak ujë nga ai ku janë zier makaronat e më pas shtoni edhe djathin parmesan dhe gjalpën.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëreni të marrë një valë e më pas perimet e ziera hidhini mbi makaronat tashmë të zier.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë kremoze me vezë
  i ardhshmi
  Mish pule me spinaq
  • 642 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  400 gr makarona
  200 gr brokoli
  200 gr kërpudha shampinjon
  1 lugë gjelle gjalpë
  2 lugë gjelle djath parmezan
  1 thelpinj hudhre
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë kremoze me vezë
  i ardhshmi
  Mish pule me spinaq