0 0
Makarona me patëllxhanë

Makarona me patëllxhanë

Ingredients

Adjust Servings:
makarona
2 patëllxhan
3 thelpinj hudhre
2 lugë gjelle vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
djath parmezan
Cuisine:

  Meqë jemi në sezonën e tyre, përse nuk provoni të gatuani makarona me patëllxhanë? Një shije e parezistueshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 427 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patëllxhanët qërojini e më pas pritini në kubikë të vegjël.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas skuqini lehtas në vaj ulliri. Pasi të jenë skuqur shtojuni thelpinjtë e shtypur të hudhrës dhe mëlmesa sipas dëshirës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejini mirë të gjitha e pastaj me ndihmën e blenderit të dorës, masën shndërrojeni në pure.

  Step 4
  Mark as Complete

  Purenë e përgatitur shtojeni tek makaronat e ziera e të nxehta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para servimit përziejini mirë e shtoni djathin parmezan.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë turshi
  next
  Kek i lehtë
  • 427 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  makarona
  2 patëllxhan
  3 thelpinj hudhre
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  djath parmezan

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë turshi
  next
  Kek i lehtë