0 0
Makarona me spinaq e bizele

Makarona me spinaq e bizele

Ingredients

Adjust Servings:
100 gr makarona
2 lugë gjelle jogurt
1 grusht spinaq
1/2 lëng limoni
3-4 lugë gjelle bizele
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Ju sjellim një recetë jashtëzakonisht të lehtë të gatimit të pastave.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 161 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Makaronat ziejini në ujë me kripë, kullojini e kthejini në enë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni jogurtin, një lugë gjelle vaj, lëngun e limonit, bizelet, spinaqin, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejini mirë dhe shërbejini.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Freskues dhe dezinfektues ambienti
  next
  Supë me perime
  • 161 Views
  • 20 min
  • Serves 1
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  100 gr makarona
  2 lugë gjelle jogurt
  1 grusht spinaq
  1/2 lëng limoni
  3-4 lugë gjelle bizele
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Freskues dhe dezinfektues ambienti
  next
  Supë me perime