0 0
Makarona me suxhuk e mustardë

Makarona me suxhuk e mustardë

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr makarona
suxhuk djegës
¾ filxhan verë e bardhë
¾ filxhan ajkë për gatim
1 lugë gjelle vaj ulliri
3 lugë gjelle mustardë
10 gjethe borziloku
Cuisine:

  Salca kremoze me mustardë e suxhuk djegës do t’i japë një shije të posaçme këtij vakti.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 147 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Suxhukun qërojeni e skuqeni lehtë në tiganin ku keni ngrohur vajin e ullirit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojani verën e bardhë e vazhdojeni zierjen edhe për afro 5 minuta të tjerë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe ajkën për gatim dhe mustardën e ziejini edhe 2 minuta të tjera.

  Step 5
  Mark as Complete

  Hidhni edhe borzilokun dhe përziejeni mirë salcën e fituar.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në fund shtoni aty edhe makaronat e ziera.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbejini.

  previous
  Sallatë me file pule
  next
  Trumza, kjo erëz e fuqishme
  • 147 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr makarona
  suxhuk djegës
  ¾ filxhan verë e bardhë
  ¾ filxhan ajkë për gatim
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  3 lugë gjelle mustardë
  10 gjethe borziloku

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me file pule
  next
  Trumza, kjo erëz e fuqishme