0 0
Makarona n’salcë brokoli

Makarona n’salcë brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr makarona
200 gr brokoli
150 gr djath parmezan
kripë dhe piper i zi
magdanoz
50 ml vaj ulliri
Cuisine:

  Jeni kthyer nga puna, por nuk e keni as idenë më të vogël se çfarë do të gatuani për darkë? Pse nuk bëni makarona në salcë brokoli? Një vakt i lehtë dhe i shpejtë. S’ka përse ;)

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 912 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tenxhere me ujë të vluar vendoseni brokolin për të zier.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj bluajeni në blender dhe shtojani djathin parmesan.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni kripën, piperin, magdanozin dhe vajin e ullirit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Trazojini mirë të gjitha duke përgatitur një salcë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Salcën transferojeni në një enë të thellë. Sipër shtojani makaronat e ziera më parë.

  Ju bëftë mirë!

  previous
  Domate të mbushura
  next
  Djath kaçkavall i bërë në shtëpi
  • 912 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr makarona
  200 gr brokoli
  150 gr djath parmezan
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz
  50 ml vaj ulliri

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Domate të mbushura
  next
  Djath kaçkavall i bërë në shtëpi