0 0
Makarona me spinaq e salmon

Makarona me spinaq e salmon

Ingredients

Adjust Servings:
3 lugë gjelle vaj ulliri
200 gr spinaq
300 gr ajke e thartë
kripë dhe piper i zi
3 lugë gjelle lëng limoni
250 gr makarona
300 gr file salmoni
Cuisine:

  Kjo recetë është ideale për ditët, kur nuk ia keni idenë cfarë do të përgatisni për darkë. Provojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 762 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vajin ngroheni në tigan. Shtoni spinaqin dhe fërgojeni derisa të zbutet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas shtoni ajkën e thartë, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Duke e përzier masën, shtoni edhe lëngun e limonit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund në masë shtoni edhe makaronat e ziera dhe salmonin e prerë në kube.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krepa me shije çokollate
  next
  Pitalka të shpejta Ramazani
  • 762 Views
  • 25 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  200 gr spinaq
  300 gr ajke e thartë
  kripë dhe piper i zi
  3 lugë gjelle lëng limoni
  250 gr makarona
  300 gr file salmoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krepa me shije çokollate
  next
  Pitalka të shpejta Ramazani