0 0
Mast-o-khiar, sallatë persiane

Mast-o-khiar, sallatë persiane

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr jogurt grek
2 tranguj i prerë imët
2 tufa mentë të freskët
½ lugë mentë të thatë
1 qepë të reja e grirë imët
kripë dhe piper i zi
petale trëndafili
Cuisine:

  Mast-o-khiar është një sallatë persiane, e cila mund të shoqërojë thuajse cdo vakt ushqimi. Mbase mund të thuhet që është zëvëndësimi Persian për sallatën greke Tzatziki, megjithëse kjo nuk përmban hudhër. Provojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 549 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Jogurtin, trangullin, të dyja mentet dhe qepën përziejini mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni kripë e piper sipas dëshirës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në fund, sallata zakonisht dekorohet me petale trëndafili, por ju mund të shfrytëzoni imagjinatën tuaj dhe t’i jepni asaj pamjen që dëshironi.

  Ju bëftë mirë.

  Step 4
  Mark as Complete
  previous
  Bukë pa gluten
  next
  Sallatë me shalqi
  • 549 Views
  • 10 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr jogurt grek
  2 tranguj i prerë imët
  2 tufa mentë të freskët
  ½ lugë mentë të thatë
  1 qepë të reja e grirë imët
  kripë dhe piper i zi
  petale trëndafili

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bukë pa gluten
  next
  Sallatë me shalqi