0 0
Mëlci me kos

Mëlci me kos

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
600 gr mëlçi viçi
50 ml vaj
kripë
piper i bluar freskët
10 gr miell
kos
thelpinj hudhre
magdanoz i grirë imët
Kuzhina:

  Mëlcitë e përgatitura me kos janë një paragjellë shumë e shijshme, që do ta keni shumë shpesh në tryezën tuaj.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 111 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Mëlcitë priten në copa të vogla dhe fërgohen në vaj të nxehtë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Para se të largohen nga zjarri, hidhet pak miell dhe fërgohet bashkë me mëlci.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposen, piperosen sipas dëshirës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mëlcitë e fërguara vendosen në një pjatë, ku do të shërbehen.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbi u hidhet kos me hudhër, magdanoz I grirë hollë dhe shërbehen.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Bukë e “çarë”
  i ardhshmi
  Sarme me lakër të bardhë
  • 1 111 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  600 gr mëlçi viçi
  50 ml vaj
  kripë
  piper i bluar freskët
  10 gr miell
  kos
  thelpinj hudhre
  magdanoz i grirë imët

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bukë e “çarë”
  i ardhshmi
  Sarme me lakër të bardhë