0 0
Mëlçi me speca

Mëlçi me speca

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr mëlçi viçi
2 qepë
2 speca të kuq djegës
2 thelpinj hudhre
vaj
kripë dhe piper i zi
Veçoritë:
  Kuzhina:

   Nuk ka rëndësi nëse do të gatuani mëlçi viçi apo pule. Që të dyjat bëhen shumë të shijshme në këtë kombinim.

   Përbërësit

   Udhëzimet

   Shpërndaje
   (Visited 677 times, 1 visits today)
   Hapi 1
   E kam përfunduar këtë hap

   Mëlçitë lajini dhe pritini në copa më të mëdha.

   Hapi 2
   E kam përfunduar këtë hap

   Qepën e grirë skuqeni në vaj, shtojani hudhrën dhe specat.

   Hapi 3
   E kam përfunduar këtë hap

   Fërgojini bashkë të gjitha derisa të zbuten perimet.

   Hapi 4
   E kam përfunduar këtë hap

   Në një enë tjetër, fërgojini mëlçitë në vaj, derisa të skuqen.

   Hapi 5
   E kam përfunduar këtë hap

   Në fund mëlçitë e fërguara bëjini bashkë me salcën e gatuar me speca e qepë.

   Hapi 6
   E kam përfunduar këtë hap

   Ju bëftë mirë.

   i mëparshmi
   Mousse çokollate me mjedra
   i ardhshmi
   Tre gabimet që bëni kur gatuani pulën
   • 677 Pamje
   • 40 min
   • Servon 4
   • Vështirësia: Mesatare

   Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

   Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

   Përbërësit

   Për sa persona doni ta shërbeni
   500 gr mëlçi viçi
   2 qepë
   2 speca të kuq djegës
   2 thelpinj hudhre
   vaj
   kripë dhe piper i zi

   Përzgjedh këtë recetë

   You need to login or register to bookmark/favorite this content.

   i mëparshmi
   Mousse çokollate me mjedra
   i ardhshmi
   Tre gabimet që bëni kur gatuani pulën