0 0
Mëlci pule

Mëlci pule

Cuisine:

  Kënaquni me shijen e vecantë të kësaj pjate të thjeshtë e të shpejtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 555 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepët, karrotat e specat e grirë imët skuqini në vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni piperin e gjethen e dafinës e në fund edhe mëlcitë e pastruara.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mbulojini me pak ujë dhe lërini të ziejnë për afro gjysmë ore. Shtoni domaten e qëruar dhe të prerë në kubikë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vazhdojeni zierjen edhe për 5 minuta të tjera e më pas shtoni pak piper të kuq të bluar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund, trazojeni pak miell me ujë dhe edhe këtë hidheni tek tenxherja me mëlci. Shtoni kripë e piper sipas nevojës e gjithashtu edhe gjethe magdanozi.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ne e kemi shërbyer me pure patatesh.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Qofte me patate
  next
  Krem kajsie- më i shijshëm se akullorja
  • 555 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qofte me patate
  next
  Krem kajsie- më i shijshëm se akullorja