0 0
Mënyra e duhur për të ngrohur ushqimet e mbetura

Mënyra e duhur për të ngrohur ushqimet e mbetura

Udhëzimet

Shpërndaje

Të hani ushqim të ftohtë apo edhe pica të mbetura është diçka jo shumë e këndshme dhe jo e shijshme.

Por nëse e ruani ushqimin dhe më pas e ngrohni atë në mikrovalë po e bëni në mënyrën e gabuar!

Duke përdorur këtë metodë të shpejtë dhe të thjeshtë bëni që ushqimi juaj thjesht të jetë i butë dhe jo me shije të mirë, pastaj normalisht jo i freskët.  Në të vërtetë, mënyra më e mirë për të ngrohur pica nuk është në furrë.

Metoda ideale e ripërtëritjes së ngrohjes në të vërtetë në tiganin tuaj. Kjo lloj ngrohjeje e bën që pica të jetë krokante dhe me shije të njëjtë si në momentin që e keni blerë. Mjafton vetëm të vendosni ushqimin tuaj të ftohtë në tigan dhe ta lini në gradacion të mesëm për disa minuta.

Gjithashtu preferohet të shtoni disa pika uji në tigan më parë, pasi kjo do ta bënte atë akoma më të mirë. Pastaj  mbulojeni me kapak dhe prisni sa të bëhet gati.

 

(Visited 1 268 times, 1 visits today)
i mëparshmi
Sallatë me karrota
i ardhshmi
Sufle me Nutella
  • 1 268 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Sallatë me karrota
i ardhshmi
Sufle me Nutella