0 0
Mini-omëlet

Mini-omëlet

Ingredients

Adjust Servings:
8 vezë
½ gotë qumësht
100 gr proshutë gjedhi e prerë imët
1/3 gotë djath parmezan
kripë dhe piper i zi
magdanoz
Cuisine:

  Argëtojini fëmijët me këtë mëngjes interesant ose miqtë me këtë paragjellë të shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,533 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me tel, shtojuni mëlmesat, qumështin, proshutën, djathin e magdanozin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kallëpët e mafinëve lyejini me yndyrë dhe në secilën zbrazni nga masa e krijuar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Omëletin e përgatitur kështu piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 8-10 minuta.

  previous
  Mish viçi me patate
  next
  Kek i lëngshëm me mollë
  • 1,533 Views
  • 15 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  8 vezë
  ½ gotë qumësht
  100 gr proshutë gjedhi e prerë imët
  1/3 gotë djath parmezan
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mish viçi me patate
  next
  Kek i lëngshëm me mollë