0 0
Mini pizza shtëpie

Mini pizza shtëpie

Cuisine:

  Një vakt që përgatitet shpejtë e që nuk harrohet lehtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 156 times, 2 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Me përbërësit e mësipërm bëjeni një brumë të butë e lëreni të pushojë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pasi të jetë dyfishuar në masë, brumin ndajeni në toptha të vegjël.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hapini topthat, shtoni proshutën e prerë në thela të holla, djathin mozzarella, ullinjtë dhe rigonin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 220 gradë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para përfundimit të pjekjes, shtoni kackavallin e grirë në rende.

  Step 6
  Mark as Complete

  Kthejini në furrë derisa të shkrihet djathi.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Role sipas gjyshes
  next
  Tërshërë me mollë
  • 156 Views
  • 2 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role sipas gjyshes
  next
  Tërshërë me mollë