0 0
Mini pizza të shpejta

Mini pizza të shpejta

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
8 rriska buke
300 gr suxhuk ose proshutë
400 ml jogurt
4 vezë
200 gr djath gauda
200 ml ketchup
150 gr gjalpë
kripë dhe piper i zi
rigon
Kuzhina:

  Ideale për rastet kur në shtëpi keni bukë të ndenjur.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 788 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini bashkë me jogurtin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Secilën rriskë buke lyejeni me gjalpë e më pas kalojeni në masën me vezë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Rriskat e bukës renditini në tepsi dhe mbulojini me masën e mbetur të vezëve.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas secilën rriskë lyejeni me ketchup dhe spërkateni me rigon.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Tek secila rriskë vendosni pak djath dhe proshutë/suxhuk.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini për 15 minuta në 200 gradë.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Souffle me grizë e puding
  i ardhshmi
  Fasule n’tavë
  • 788 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  8 rriska buke
  300 gr suxhuk ose proshutë
  400 ml jogurt
  4 vezë
  200 gr djath gauda
  200 ml ketchup
  150 gr gjalpë
  kripë dhe piper i zi
  rigon

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Souffle me grizë e puding
  i ardhshmi
  Fasule n’tavë