0 0
Mini pizza

Mini pizza

Ingredients

Adjust Servings:
8 rriska buke të bardhë
300 gr proshutë e thatë
400 ml jogurt
4 vezë
200 gr djath gauda
200 ml salcë domatesh
150 gr gjalpë
kripë dhe piper i zi
rigon
Cuisine:

  Një recetë që do t’iu hyjë në punë, në rastet kur iu ka mbetur bukë e ftohtë nga dita paraprake.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,403 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Rrahini vezët, shtojuni jogurtin dhe rrahini sërish bashkë të gjitha.

  Step 2
  Mark as Complete

  Secilën rriskë buke lyejeni me gjalpë e më pas kalojeni në përzierjen me vezë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Bukën më pas renditeni në një enë adekuat, duke i hedhur sipër pjesën e mbetur të përzierjes me vezë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Rriskat spërkatini me salcë domateje dhe rigon.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në secilën rriskë vendosni nga një copë proshutë dhe pak djath.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini për 15 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë.

  previous
  Mish pule me verë të zezë
  next
  Portokalopita
  • 1,403 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  8 rriska buke të bardhë
  300 gr proshutë e thatë
  400 ml jogurt
  4 vezë
  200 gr djath gauda
  200 ml salcë domatesh
  150 gr gjalpë
  kripë dhe piper i zi
  rigon

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mish pule me verë të zezë
  next
  Portokalopita