0 0
Mish pule me kungull hokaido

Mish pule me kungull hokaido

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
600 gr shpatulla pule
4 rrënjë trumze
2 lugë të vogla kripë
1/4 lugë e vogël piper i bluar freskët
1/4 lugë e vogël piper i kuq
1 lugë e vogël mustardë
2 lugë vaj ulliri
1 kungull hokaido
Kuzhina:

  Nëse nuk e keni provuar akoma këtë variant, atëherë është koha e fundit që ta bëni.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 240 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin e pulës kriposeni, piperoseni me të dy llojet e piperit, shtoni mustardën dhe përziejini mirë të gjitha dhe lërini në temperaturë ambienti për 15-30 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kungullin pastrojeni, ndajeni në thela dhe kriposeni.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Një tepsi më të madhe mbulojeni me letër kuzhine. Renditeni në të mishin e marinuar të pulës dhe kungullin e prerë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Spërkatini lehtas të gjitha me vaj ulliri dhe trumzë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Tepsinë e përgatitur kështu vendoseni në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  Piqeni për 40 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ps. Kungullin hokaido nuk keni nevojë ta qëroni, pasi gjatë pjekjes, lëvorja e tij do të zbutet.

  i mëparshmi
  Sallatë rukola me qitro e shegë
  i ardhshmi
  Mousse çokollate me mjedra
  • 240 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  600 gr shpatulla pule
  4 rrënjë trumze
  2 lugë të vogla kripë
  1/4 lugë e vogël piper i bluar freskët
  1/4 lugë e vogël piper i kuq
  1 lugë e vogël mustardë
  2 lugë vaj ulliri
  1 kungull hokaido

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë rukola me qitro e shegë
  i ardhshmi
  Mousse çokollate me mjedra