0 0
Mish pule në gjalpë kikiriku

Mish pule në gjalpë kikiriku

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr Gjoks pule
2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
1 lugë gjelle lëng limoni
1 lugë receli salcë soja
1 thelpinj hudhre
1/3 lugë e vogël curry
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një recetë e përsosur për mysafirët e befasishëm.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 233 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikirikut, lëngun e limonit, salcën soja, hudhrën dhe curryn.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pulën lyejeni me këtë masë vetëm në njërën anë dhe piqeni në “grill-tavën” e nxehur mirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kthejeni në anën tjetër, lyejeni me masën e mbetur dhe piqeni edhe atë pjesë në tavë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishi duhet të piqet ndërmjet 6 e 8 minutash në secilën anë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbehet e nxehtë.

  i mëparshmi
  Brownie pa vezë
  i ardhshmi
  Gonzalesi i shpejtë
  • 233 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr Gjoks pule
  2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  1 lugë gjelle lëng limoni
  1 lugë receli salcë soja
  1 thelpinj hudhre
  1/3 lugë e vogël curry
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Brownie pa vezë
  i ardhshmi
  Gonzalesi i shpejtë