0 0
Mish qengji në furrë

Mish qengji në furrë

Mishi i qengjit për t’u gatuar sa më mirë ka nevoje për yndyrën e tij, por dhe yndyrën që i shtohet për t’u pjekur.

Ingredients

Directions

Share
(Visited 576 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Pastroni mishin nga dhjami i tepërt.

Step 2
Mark as Complete

Vendoseni të marinohet të paktën 2 orë para pjekjes me rigon, kripë, piper të zi, hudhrat e qëruara dhe disa degë majdanozi, vaj ulliri dhe verë.

Step 3
Mark as Complete

Përzieni mirë që të gjithë përbërësit të bashkohen me njëri tjetrin, mbulojeni enën me qese kuzhine dhe vendoseni në frigorifer.

Step 4
Mark as Complete

Pas kësaj, hiqni degët e majdanozit dhe kulloni mishin nga lëngu i marinimit.

Step 5
Mark as Complete

Ruajeni lëngun mënjanë, do t’ju duhet për ta njomur mishin gjatë pjekjes.

Step 6
Mark as Complete

Vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 150 gradë për rreth 1 orë e pak, por gjatë kësaj kohe njomeni herë pas here me lëngun e marinimit dhe lëng limoni.

Step 7
Mark as Complete

Kontrollojeni pas një ore nëse është i pjekur. Nëse ka marrë ngjyrën e kuqerremtë dhe nëse është i shkrifët në përtypje atëherë është gati.

Ju bëftë mirë!

previous
Toptha nga rizoto
next
Pulë me ajvar e patate
  • 576 Views
  • 4 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 150

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Toptha nga rizoto
next
Pulë me ajvar e patate