0 0
Mjedra me krem vanilje

Mjedra me krem vanilje

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr mjedra
80 gr sheqer
1 vezë
1 puding vanilje
500 ml qumësht
100 ml ajkë për gatim
2 sheqer vanilje
fletë cokollate
Cuisine:

  Një desert i shpejtë dhe i shijshëm me fruta, që do t’iu mahnis me shijen e tij. Në vend të mjedrave, mund të përdorni cfarëdo frutash të tjera, që u ndodhen në shtëpi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 119 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  400 ml qumësht zbrazeni në tenxhere bashkë me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vezën rraheni dhe shtojani qumështin e mbetur (100 ml) bashkë me pluhurin e pudingut.

  Step 3
  Mark as Complete

  Këtë masë zbrazeni në qumështin e zier dhe përziejeni mirë derisa të trashet si masë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lëreni të ftohet e më pas zbrazeni në kupat për ëmbëlsira, shtoni fletë cokollatë dhe mjedra.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Speca me vezë
  next
  Patate me spinaq në furrë
  • 119 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr mjedra
  80 gr sheqer
  1 vezë
  1 puding vanilje
  500 ml qumësht
  100 ml ajkë për gatim
  2 sheqer vanilje
  fletë cokollate

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Speca me vezë
  next
  Patate me spinaq në furrë