0 0
Mollë të pjekura

Mollë të pjekura

Ingredients

Adjust Servings:
10-12 mollë
3 lugë kanellë
½ lugë arrë moskat
200 gr sheqer kallami
1 lugë lëng limoni
pak kripë
Cuisine:

  Mollët e pjekura janë një ëmbëlsirë e vërtetë klasike, të cilës nuk i rezistojmë dot.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 213 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Mollët e qëruara e të prera spërkatini me lëngun e limonit, shtoni edhe kanellën, arrën moskat, sheqerin dhe pak kripë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Trazojini mirë dhe vendosini në një enë me kapak.

  Step 4
  Mark as Complete

  Enën futeni në furrën e parangrohur dhe mollët e përgatitura kështu piqini për afro 45 minuta ose derisa të zbuten mollët.

  previous
  Kofshë pule në salcë kërpudhash
  next
  Krepa të mbushura me pazi
  • 213 Views
  • 50 min
  • Serves 10
  • Vështirësia: Easy
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  10-12 mollë
  3 lugë kanellë
  ½ lugë arrë moskat
  200 gr sheqer kallami
  1 lugë lëng limoni
  pak kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kofshë pule në salcë kërpudhash
  next
  Krepa të mbushura me pazi