0 0
Mousse çokollate me mjedra

Mousse çokollate me mjedra

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 vezë
200 gr çokollatë e zezë
200 gr mjedra
1 portokall
Kuzhina:

  Të gjitha kombinimet e frutave me çokollatë janë të mahnitshme, por kjo ka një shije të veçantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 270 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Çokollatën shkrijeni në avull dhe lëreni mënjanë derisa të ftohet.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Të bardhët ndajini nga të kuqtë e vezëve.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Të bardhët rrahini mirë me mikser derisa të fitoni një shkumë të trashë, ndërsa të kuqtë e vezës rrahini bashkë me lëngun dhe lëvoren e një portokalli.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Çokollatën bëjeni bashkë me masën prej të kuqëve të vezëve dhe shtoni edhe të bardhët e rrahur.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni nëpër enët adekuate dhe sipër tyre shtoni mjedrat.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Para servimit, ëmbëlsirën lëreni të pushojë për disa orë në frigorifer.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Mish pule me kungull hokaido
  i ardhshmi
  Mëlçi me speca
  • 270 Pamje
  • 25 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 vezë
  200 gr çokollatë e zezë
  200 gr mjedra
  1 portokall

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Mish pule me kungull hokaido
  i ardhshmi
  Mëlçi me speca