0 0
Muffins me banane

Muffins me banane

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 filxhanë miell
2 lugë të vogla pluhur pjekurinash
½ lugë e vogël kripë
½ filxhan sheqer
1/3 filxhan vaj ulliri
4 banane
¼ filxhan qumësht kokosi
1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
1 filxhan arra të thërmuara
½ filxhan miell kokosi
Kuzhina:

  Muffins të shpejtë e të shijshëm, të përsosur për mëngjes ose thjeshtë për kafenë e pasdites.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 577 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë bëjeni bashkë miellin, pluhurin për pjekurina dhe kripën.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Trazojini mirë e më pas shtojuni sheqerin, vajin dhe bananen e shtypur.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni qumështin e kokosit e vaniljen dhe përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni arrat e thërmuara dhe kokosin.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni në kallëpin adekuat për muffins dhe piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  i mëparshmi
  Gjellë dimri
  i ardhshmi
  Tortë e magjishme
  • 577 Pamje
  • 40 min
  • Servon 8
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 filxhanë miell
  2 lugë të vogla pluhur pjekurinash
  ½ lugë e vogël kripë
  ½ filxhan sheqer
  1/3 filxhan vaj ulliri
  4 banane
  ¼ filxhan qumësht kokosi
  1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
  1 filxhan arra të thërmuara
  ½ filxhan miell kokosi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjellë dimri
  i ardhshmi
  Tortë e magjishme