0 0
Muffins me çokollatë

Muffins me çokollatë

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr miell
250 ml qumësht
180 gr sheqer
200 gr cokollatë gatimi
90 ml vaj
3 lugë gjelle kakao
1 pluhur pjekurinash
½ lugë e vogël sodë bikarbonë
1 vezë
Cuisine:

  Një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë, për të cilën nuk ju nevojitet mikser.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 5,991 times, 2 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Miellin bëjeni bashkë me kakaon, sheqerin, sodën bikarbonë dhe pluhurin për pjekurina.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me qumështin dhe vajin. Më pas shtojini tek masa e thatë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni edhe 2/3 e çokollatës së grirë imët dhe trazojini të gjitha bashkë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Brumin e fituar zbrazeni në kallëpët adekuatë, në fund shtoni edhe pak çokollatë të grirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  previous
  Princess sallatë
  next
  Kungulleshka të mbushura me domate
  • 5,991 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr miell
  250 ml qumësht
  180 gr sheqer
  200 gr cokollatë gatimi
  90 ml vaj
  3 lugë gjelle kakao
  1 pluhur pjekurinash
  ½ lugë e vogël sodë bikarbonë
  1 vezë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Princess sallatë
  next
  Kungulleshka të mbushura me domate