0 0
Muffins me çokollatë

Muffins me çokollatë

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr miell
150 gr sheqer
40 gr kakao
2 lugëza pluhur pjekurinash
1 lugëz sodë bikarbonë
½ lugëz kripë
250 ml qumësht
1 vezë
50 gr gjalpë të shkrirë
150 gr copëza çokollate
Cuisine:

  Përgatiteni këtë desert të popullarizuar amerikan në këtë mënyrë dhe nuk do të zhgënjeheni.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 510 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 175 gradë, ndërsa kallëpin për muffins lyejeni me yndyrë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë bashkoni miellin, kakaon, pluhurin për pjekurina, sodën bikarbonë dhe kripën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një enë tjetër miksoni vezën me sheqerin, shtoni gjalpën e shkrirë, qumështin dhe sheqer vaniljen.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni përbërësit e thatë dhe masën bashkojeni duke e përzier me ndihmën e një luge druri.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni copëzat e çokollatës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Me këtë masë mbushini kallëpët për muffins.

  Step 7
  Mark as Complete

  Piqini për afro 20 minuta ose varësisht nga lloji i furrës edhe më shkurtë.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Hirra – pija e duhur për mëlçinë dhe pastrimin e gjakut
  next
  Kazandibi
  • 510 Views
  • 30 min
  • Serves 12
  • Vështirësia: Medium
  • 175

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr miell
  150 gr sheqer
  40 gr kakao
  2 lugëza pluhur pjekurinash
  1 lugëz sodë bikarbonë
  ½ lugëz kripë
  250 ml qumësht
  1 vezë
  50 gr gjalpë të shkrirë
  150 gr copëza çokollate

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hirra – pija e duhur për mëlçinë dhe pastrimin e gjakut
  next
  Kazandibi