0 0
Muffins me kokos

Muffins me kokos

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
250 gr miell
100 gr sheqer
75 gr gjalpë
50 gr kokos
150 ml jogurt
1 pluhur pjekurinash
2 lugë kakao
½ lugë e vogël kanellë
2 banane
3 vezë
Kuzhina:

  Kombinimi i bananeve me kokos, këtyre muffinsëve u jep një shije të vecantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 749 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin bëjeni bashkë me pluhurin për pjekurina, kokosin dhe kanellën.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini me sheqer e shtojuni jogurtin dhe gjalpën e shkrirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe miellin e kakaon e trazojini mirë të gjitha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Bananet shtypini me pirun e shtojini tek brumi.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Muffins të përgatitur kështu piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 25 minuta.

  i mëparshmi
  Makaronia me kima- pasta greke
  i ardhshmi
  Kofshë pule n’birrë
  • 749 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  250 gr miell
  100 gr sheqer
  75 gr gjalpë
  50 gr kokos
  150 ml jogurt
  1 pluhur pjekurinash
  2 lugë kakao
  ½ lugë e vogël kanellë
  2 banane
  3 vezë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Makaronia me kima- pasta greke
  i ardhshmi
  Kofshë pule n’birrë