0 0
Nachos

Nachos

Përbërësit

1 pako petë tortilja
300 gr djath gauda
100 ml ajke e thartë
1 kanaçe kokrra misri (të konzervuara)
1 qepë e vogël
1/2 spec i kuq
1 thelpinj hudhre
Kuzhina:

  Një recetë ideale për të premten mbrëma.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 636 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Tortillat pritini në forma trekëndëshe dhe renditini në një tepsi.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Spërkatini me djath dhe vendosini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 10 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Misrin kullojeni dhe bëjeni bashkë me qepën dhe specin e grirë imët.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Tortillat hiqini nga furra dhe spërkatini me perimet e grira.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ajkën trazojeni me hudhrën e grirë imët dhe vendoseni në mes të pjatës me nachos.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Lazanje
  i ardhshmi
  Mjaltë me kurkuma- antibiotiku më i fuqishëm natyral
  • 636 Pamje
  • 20 min
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 gr

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 pako petë tortilja
  300 gr djath gauda
  100 ml ajke e thartë
  1 kanaçe kokrra misri (të konzervuara)
  1 qepë e vogël
  1/2 spec i kuq
  1 thelpinj hudhre

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Lazanje
  i ardhshmi
  Mjaltë me kurkuma- antibiotiku më i fuqishëm natyral