0 0
Një drekë e lehtë: Spinaq me vezë

Një drekë e lehtë: Spinaq me vezë

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr spinaq
100 gr proshutë gjedhi
1 lugë gjelle ajkë të thartë/shtalpë
1 lugë gjelle djath të butë
vaj
2-3 vezë
Cuisine:

  Përgatisni këtë vakt të gjelbër me shije të përsosur, të cilin do ta adhurojnë të vegjlit tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 144 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni, pastrojeni dhe grijeni imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Proshutën e grirë skuqeni në pak vaj, pastaj shtoni spinaqin e grirë dhe kaurdisini derisa të shterrojë lëngu i tepërt.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni vezët, djathin e përziejini mirë të gjitha.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtojani edhe dy thelpinj të grirë hudhre.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Hallvë tradicionale
  next
  Sa janë të shëndetshme vezët?
  • 144 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  300 gr spinaq
  100 gr proshutë gjedhi
  1 lugë gjelle ajkë të thartë/shtalpë
  1 lugë gjelle djath të butë
  vaj
  2-3 vezë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hallvë tradicionale
  next
  Sa janë të shëndetshme vezët?