0 0
Nutella cheesecake me lajthi

Nutella cheesecake me lajthi

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
400 gr Nutella
500 gr krem djath
100 gr lajthi
250 gr biskota Petit Beurre
75 gr gjalpë të zbutur
60 gr sheqer pluhur
Kuzhina:

  Një tortë e shijshme, që nuk kërkon pjekje. E përsosur për të gjitha amvisat, që duan të përgatisin diçka të shpejtë e të shijshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 357 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Lajthitë pritini në copa më të imëta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Biskotat bluajini në blender e përziejini bashkë me gjalpën të mbajtur në temperaturë dhome. Shtojani edhe një lugë Nutella.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni edhe lajthitë e përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë masë vendoseni në kallëp torteje dhe lëreni të ftohet në frigorifer.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Krem djathin miksojeni bashkë me sheqerin pluhur dhe shtojani pjesën e mbetur të nutellës. Miksoni derisa të fitoni një masë homogjene.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë masë shtrojeni mbi biskotat e bluara dhe sipër saj hidhni lajthitë.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëreni të qëndrojë në frigorifer derisa të forcohet mirë.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë frutash me mascarpone
  i ardhshmi
  Kube spinaqi- një paragjellë e përsosur
  • 357 Pamje
  • 6 hr
  • Servon 8
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  400 gr Nutella
  500 gr krem djath
  100 gr lajthi
  250 gr biskota Petit Beurre
  75 gr gjalpë të zbutur
  60 gr sheqer pluhur

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë frutash me mascarpone
  i ardhshmi
  Kube spinaqi- një paragjellë e përsosur