0 0
Omëletë e shijshme me speca

Omëletë e shijshme me speca

Ingredients

Adjust Servings:
4 speca të gjelbër
2 speca të kuq
150 gr djath i troshitur
6 vezë
100 gr kajmak
4-5 lugë gjelle qumësht
vaj
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo omëletë e shpejtë me djathtë, do të renditet në mesin e recetave tuaja më të dashura për mëngjes. Sidomos për një mëngjes dimri.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 222 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat e pjekur qërojini e pastrojini nga farat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kullojuni lëngun e tepërt e pritini në shirita të gjatë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në vajin e nxehtë në tigan hidhni kajmakun e bashkuar me qumësht si dhe specat e përgatitur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipër tyre hidhni vezët e rrahura bashkë me djathin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kriposeni e piperoseni sipas shijes.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krepa me fara lulëkuqesh
  next
  Makarona me kikirikë
  • 222 Views
  • 10 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 speca të gjelbër
  2 speca të kuq
  150 gr djath i troshitur
  6 vezë
  100 gr kajmak
  4-5 lugë gjelle qumësht
  vaj
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krepa me fara lulëkuqesh
  next
  Makarona me kikirikë