0 0
Omëletë me brokoli e djathë të njomë

Omëletë me brokoli e djathë të njomë

Ingredients

Adjust Servings:
8 vezë
250 gr brokoli të freskët
1/3 filxhan djath të njomë
¼ filxhan djath parmezan
3 lugë gjelle vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
mëlmesa
Cuisine:

  Nëse u është mërzitur mënyra se si i përgatisni vezët, u propozojmë një mënyrë të re.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 245 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në ujin e vluar e të kriposur vendosini brokolit dhe ziejini për disa minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Largojini nga uji e kullojini mirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në tiganin me vaj hidhini vezët e rrahura e të kriposura. Përziejini në zjarr mesatar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Para përfundimit të skuqjes, shtoni djatin e brokolin dhe përziejini edhe një herë mirë të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kur të jenë gatuar, hidhjuni parmezanin e servojini.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë me cokollatë e puding
  next
  Kuglof me shije portokalli
  • 245 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  8 vezë
  250 gr brokoli të freskët
  1/3 filxhan djath të njomë
  ¼ filxhan djath parmezan
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  mëlmesa

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë me cokollatë e puding
  next
  Kuglof me shije portokalli