0 0
Omëletë me spinaq

Omëletë me spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
4 vezë
4 lugë gjelle qumësht
300 gr spinaq
1 qepë
1 thelb hudhre
1 lugë gjelle djath parmezan
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një omëletë të tillë mund ta konsumoni fare lehtë qoftë për mëngjes qoftë për një darkë të lehtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 119 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni dhe kalojeni në ujë të vluar me kripë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj kullojeni e prijeni në shirita.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në vaj skuqeni qepën, shtoni spinaqin, hudhrën e grirë imët dhe qumështin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kaurdiseni për disa minuta e më pas largojeni nga tigani.

  Step 5
  Mark as Complete

  Vezët rrahini e skuqini në tigan.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në njërën anë të vezë hidhni spinaqin e kaurdisur dhe djathin parmezan e me pjesën tjetër mbulojeni omëletën.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Patate të pjekura me brokoli
  next
  Shpageta me hudhër të pjekur
  • 119 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 vezë
  4 lugë gjelle qumësht
  300 gr spinaq
  1 qepë
  1 thelb hudhre
  1 lugë gjelle djath parmezan
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patate të pjekura me brokoli
  next
  Shpageta me hudhër të pjekur