0 0
Omëletë në furrë

Omëletë në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
10 vezë
50 ml qumësht
kripë dhe piper i zi
pak vaj
djath trapista
Cuisine:

  E dimë që omëletë keni hëngër shpesh, por omëletë të bërë në furrë a keni ngrënë ndonjëherë?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 145 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë miksoni vezët, qumështin, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Enën përkatëse lyejeni me vaj e pastaj aty zbrazni masën me vezët e rrahura.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqeni për afro 10 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj, nxirrini vezët nga furra e trazojini me pirun. Hidhjuni djathin trappista të grirë në rende dhe përbërës të tjerë sipas dëshirës (spinaq, proshutë, kërpudha).

  Step 6
  Mark as Complete

  Vazhdojeni pjekjen edhe për tre minuta të tjerë, pastaj përziejini sërish e kthejini në furrë edhe për tre minuta të tjera.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Tortë Kapreze
  next
  Receta bazike për pandispanjë
  • 145 Views
  • 20 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  10 vezë
  50 ml qumësht
  kripë dhe piper i zi
  pak vaj
  djath trapista

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë Kapreze
  next
  Receta bazike për pandispanjë