0 0
Omëletë n’qese

Omëletë n’qese

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2-3 vezë
qepë të reja
speca
domatina
proshutë gjedhi
djath opcional
kripë dhe piper i zi
erëza të përziera PODRAVKA
Kuzhina:

  Omëletë n’qese është një mënyrë e thjeshtë e përgatitjes së vaktit me vezë në një mënyrë krejtësisht të pazakonshme dhe cka është më e rëndësishmja, gatimi nuk përmban asnjë lloj yndyre. Provojeni!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 639 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Së pari vezët thyhen dhe hidhen brenda qeses. Qesja tundet mirë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj brenda qeses shtoni përbërësist e tjerë të dëshiruar. Qesen tundeni edhe pak e më pas të mbyllur, futeni në ujë të vluar.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Ziejeni për afro 10 minuta.

  Gjatë zierjes, omëleta e gatuar kështu do të marr formën e rolesë, kështuqë do të mund ta ndani si racion për disa pjata.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Madje pikërisht për këtë, përgatitja e vezëve kështu është ideale, sepse mund t’u shërbehet shumë personave.
  Ju bëftë mirë!

  i mëparshmi
  Frittata me kungulleshkë
  i ardhshmi
  Makarona Arrabiata
  • 639 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2-3 vezë
  qepë të reja
  speca
  domatina
  proshutë gjedhi
  djath opcional
  kripë dhe piper i zi
  erëza të përziera PODRAVKA

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Frittata me kungulleshkë
  i ardhshmi
  Makarona Arrabiata