0 0
Oriz me gjoks pule

Oriz me gjoks pule

Ingredients

Adjust Servings:
600 gr gjoks pule i copëtuar në pjesë të vogla
3 lugë gjelle vaj
1 qepë
150 gr oriz
2 thelpinj hudhre
1 filxhan domate të konzervuara
1 gjethe dafine
1 lugëz trumëz
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një drekë e shpejtë dhe e shijshme për të gjithë familjen.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 161 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin e pulës të prerë në kubikë kaurdiseni në vaj. Shtoni qepën e grirë e vazhdojeni kaurdisjen derisa kjo të marrë një ngjyrë të artë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe përbërësit e tjerë dhe pak ujë. Lërini të ziejnë të gjitha bashkë në zjarr të ulët për 15 minuta, duke i përzier herë pas here.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gullash sipas irlandezëve
  next
  Sarma
  • 161 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  600 gr gjoks pule i copëtuar në pjesë të vogla
  3 lugë gjelle vaj
  1 qepë
  150 gr oriz
  2 thelpinj hudhre
  1 filxhan domate të konzervuara
  1 gjethe dafine
  1 lugëz trumëz
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gullash sipas irlandezëve
  next
  Sarma