0 0
Oriz me gjoks pule

Oriz me gjoks pule

Cuisine:

  Kjo është një recetë e përsosur për përgatitjen e një darke të shijshme e të shpejtë. Ua rekomandojmë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,066 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjoksi i pulës marinohet për një kohë në marinadën e përgatitur.

  Pastaj kalohet në troshka buke, fërgohet në tigan për 3-4 minuta e më pas piqet në furrën e parangrohur derisa të skuqet mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit bëhen bashkë dhe vendosen në furrë derisa të zihet orizi. Pastaj servohen bashkë me mishin e pjekur të pulës.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Qumështor (kajmaçin)
  next
  Tatli tradicionale
  • 1,066 Views
  • 1 hr
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium
  • 230 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qumështor (kajmaçin)
  next
  Tatli tradicionale