0 0
Oriz me kurkuma

Oriz me kurkuma

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 filxhan oriz
1 kanace bizele
1 qepë
2 thelpinj hudhre
kripë dhe piper i zi
kurkuma
vaj ulliri
Kuzhina:

  Një pjatë e shijshme, e shëndetshme dhe e shpejtë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 263 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën grijeni imët dhe skuqeni në vaj ulliri.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni hudhrën e grirë imët dhe vazhdojeni skuqjen edhe për pak kohë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Orizin e larë shtojani qepës e kaurdiseni derisa të marrë një pamje të kristaltë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni ujin dhe vazhdojeni zierjen në temperaturë të ulët.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas 15 minutash shtojani kurkuman e trazuar me pak ujë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe bizelet, kripë e piper dhe vazhdojeni zierjen derisa të jetë i gatshëm orizi.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me qiqrra
  i ardhshmi
  Spinaq në furrë
  • 263 Pamje
  • 30 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 filxhan oriz
  1 kanace bizele
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  kripë dhe piper i zi
  kurkuma
  vaj ulliri

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me qiqrra
  i ardhshmi
  Spinaq në furrë