0 0
Oriz me spinaq

Oriz me spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr oriz
1 qepë
3 thelpinj hudhre
1/2 tufë magdanoz
250 gr spinaq
mëlmesa
100 ml vaj
kripë dhe piper i zi
karrota
Cuisine:

  Një ushqim i lehtë, i shpejtë, i lirë dhe i shkëlqyeshëm!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 712 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Orizin lajeni e ziejeni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qepën kaurdiseni e më pas bashkojeni me orizin e zier, shtoni hudhrën e grirë, magdanozin dhe spinaqin e grirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni mëlmesat dhe orizin e përgatitur vendoseni në tepsi.

  Step 4
  Mark as Complete

  Nga sipër hidhni karrotën e grirë në rende.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë për afro 20 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mund ta shërbeni me mish të pjekur ose peshk.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë me hudhër
  next
  Ëmbëlsirë choco-nutella
  • 712 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr oriz
  1 qepë
  3 thelpinj hudhre
  1/2 tufë magdanoz
  250 gr spinaq
  mëlmesa
  100 ml vaj
  kripë dhe piper i zi
  karrota

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë me hudhër
  next
  Ëmbëlsirë choco-nutella