0 0
Oriz në mënyrë mediterane

Oriz në mënyrë mediterane

Cuisine:

  Mbase ka ardhur koha, që adhuruesit e orizit, të provojnë edhe këtë variant të gatimit të tij. Nuk do të bëheni pishman.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 558 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Orizin ziejeni në ujë me kripë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ndërkohë qepën priteni në kubikë të vegjël, ndërsa hudhrën, kaperin e domaten ndajini përgjysmë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Copët e mëdha të peshkut imtësojini më thikë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në vaj fërgojeni qepën, shtoni domaten, bizelet, ullinjtë e peshkun bashkë me mëlmesa.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas kaurdisjes, shtoni kaperin dhe në fund orizin e zier më parë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Largojeni nga zjarri, shtojani djathin e grirë imët dhe parmezanin.

  Step 7
  Mark as Complete

  Përpara shërbimit trazojini mirë të gjitha.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Mish pule me perime
  next
  Merluc me qepë
  • 558 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mish pule me perime
  next
  Merluc me qepë