0 0
Palëpeta të shëndetshme

Palëpeta të shëndetshme

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
½ gotë tërshërë
½ gotë miell kokosi
½ gotë mel
pak kripë
1 lugë gjelle mjaltë
1/2 pluhur pjekurinash
1 lugë gjelle miell pa gluten
2 vezë
200 ml ujë të vakët
1 lugë gjelle vaj
Kuzhina:

  Ruajini linjat duke ngrënë si mbret!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 511 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Tërshërën, kokosin dhe melin bluajini në mullirin e kafesë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj masën e fituar bashkojeni me përbërësit e tjerë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e fituar lëreni të pushojë për 15 minuta në frigorifer.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një tigan ngroheni pak vaj dhe piqini palëpetat si zakonisht.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kujdesuni që të mos merrni shumë brumë, në qoftë se nuk doni që palëpetat t’u bëhen të trasha.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në të dyja anët derisa të skuqen.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejini me reçelin tuaj të preferuar ose thjeshtë të lyera me pak mjaltë.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Turmeriku, kujdes nga efektet anësore të tij
  i ardhshmi
  Petulla djathi
  • 511 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  ½ gotë tërshërë
  ½ gotë miell kokosi
  ½ gotë mel
  pak kripë
  1 lugë gjelle mjaltë
  1/2 pluhur pjekurinash
  1 lugë gjelle miell pa gluten
  2 vezë
  200 ml ujë të vakët
  1 lugë gjelle vaj

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Turmeriku, kujdes nga efektet anësore të tij
  i ardhshmi
  Petulla djathi