0 0
Pancakes amerikane

Pancakes amerikane

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell
1 pluhur pjekurinash
1 lugë e vogël kripë
1 lugë gjelle sheqer
250 ml qumësht
1 vezë
3 lugë gjelle gjalpë të shkrirë
Cuisine:

  Receta më e mirë për pancakes e famshme amerikane. Nuk do ta ndërroni me asnjë recetë tjetër.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 8,996 times, 11 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë bëjini bashkë miellin, pluhurin për pjekurina, kripën e sheqerin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në mes të kësaj mase krijojeni një gropëz dhe aty shtoni qumështin, vezën e gjalpën e shkrirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Trazojini bashkë të gjitha derisa të fitoni një masë të trashë brumi.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipas nevojës shtoni më shumë qumësht ose miell.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tiganin, ku do të piqen krepat, lyejeni me pak gjalpë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastaj aty piqini të gjitha krepat një nga një, derisa të shpenzoni brumin.

  Ju bëfshin mirë. /Gastro

  previous
  Ëmbëlsirë turke
  next
  Puding limoni
  • 8,996 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr miell
  1 pluhur pjekurinash
  1 lugë e vogël kripë
  1 lugë gjelle sheqer
  250 ml qumësht
  1 vezë
  3 lugë gjelle gjalpë të shkrirë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë turke
  next
  Puding limoni