0 0
Panna Cotta

Panna Cotta

Përbërësit

125 ml qumësht
125 ml krem qumështi
50 gr sheqer
1 fletë xhelatinë
Kuzhina:

  Po sjellim tek ju variantin për përgatitjen më të thjeshtë të mundshme të kësaj ëmbëlsire italiane, e cila njihet për shijen e saj të veçantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 162 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Zieni në një tenxhere qumështin së bashku me kremin e qumështit dhe sheqerin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni xhelatinën dhe më pas përziejeni mirë, duke mos lejuar të krijohet shkumë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Hidheni në forma individuale dhe lëreni të ftohet për disa orë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Hiqeni nga format dhe hidhini sipër sipas dëshirës shurup çokollate, karamel ose fruta.

  i mëparshmi
  Ghoribas-biskota marokene me grizë
  i ardhshmi
  Omëletë franceze
  • 1 162 Pamje
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  125 ml qumësht
  125 ml krem qumështi
  50 gr sheqer
  1 fletë xhelatinë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ghoribas-biskota marokene me grizë
  i ardhshmi
  Omëletë franceze